פגוש את הנהג הכי מחשמל בסביבה

CupraRacingפגוש את הנהג הכי מחשמל בסביבה

מתיאס אקסטרום הוא הנהג הרשמי מאחורי ההגה של ה-CUPRA e-Racer

נהג מירוצים מבטן ומלידה. מתיאס אקסטרום הספיק להתמחות בסוגי מירוצים שונים ב-25 שנותיו על המסלול: קארטינג, מירוצי טורינג ותחרויות ראלי. פעם נוספת, נהג המירוצים השוודי מגיע אל מסלול המירוצים עם אתגר חדש. מתיאס הוא הנהג הרשמי של CUPRA e-Racer, המכונית הראשונה בעולם המשתתפת בתחרויות טורינג למכוניות חשמליות .

קופרה ואקסטרום הם פורצי דרך בתחומם והחיבור ביניהם מסמל יותר מכל אהבה לספורט מוטורי ואת רוח החדשנות של המותג. מתיאס, הוא בעל עבר עשיר בניצחונות. הוא אלוף העולם בתחרות הראלי הרשמית של ה-FIA, פעמיים הוא זכה בתחרות ה-DTM למכוניות טורינג, 3 פעמים הוא סיים כמנצח הגדול בתחרות "אלוף האלופים". ככל הנראה, מדובר באחד מהנהגים הורסטילים בעולם. בזכות רוח החדשנות והיוזמה המאפיינת את CUPRA נוסדה, לראשונה בעולם, תחרות טורינג למכוניות המונעות בהנעה חשמלית ב-100%.

"החבירה ל-CUPRA הייתה צעד טבעי עבורי. אחרי קריירה בה התמקדתי בכל סוג של מנוע בעירה פנימית, רציתי לעשות את המעבר למירוצי מכוניות חשמליות עם CUPRA, חברה שהייתה החלוצה בסוג תחרויות זה מאז שהוא נוסד". אומר הנציג החדש של CUPRA-e.

 

עבודתו של מתיאס, כנהג הניסוי הראשי, יחד עם מהנדסי CUPRA, תאפשר לניסיון ולמומחיות שלו לבוא לידי ביטוי בפיתוח של רכבי מירוץ עתידיים. מכונית הטורינג החשמלית יכולה לספק 300 קילו-וואט (402 כוחות סוס) באופן מתמשך ואף יכולה להעפיל בשיא עד 500 קילו-וואט (670 כ"ס). המיאוץ הקלאסי ל-100 קמ"ש אורך רק 3.2 שניות  והמהירות המרבית עומדת על 270 קמ"ש. כל זאת באמצעות הנעה חלופית.

 

"הנעה חשמלית תעמוד במרכז בכל הנוגע לאסטרטגייה של חטיבת המרוצים של CUPRA. אנחנו נפיק את המירב מהניסיון של מתיאס במרוצי מכוניות וננצל את היכולות והחדשנות שהוא מביא כדי להמציא מחדש את מירוצי המכוניות ולהציע חוויות חדשות בספורט המוטורי". כך לפי דבריו של אנטוניו לאבאטה, הדירקטור לאסטרטגיה, פיתוח עסקי ותפעול ב-CUPRA.

 

מתיאס אקסטרום הוצג באופן רשמי השנה בתערוכת הרכב הבינלאומית בפרנקפורט, לצד הקונספט החשמלי העדכני ביותר של CUPRA.