על קו הזינוק

CupraRacingעל קו הזינוק

הכירו את הנהגים שייצגו את CUPRA בתחרות הטורינג העולמית 2019 – WTCR

בעשורים האחרונים הטכנולוגיה של מכוניות המירוץ התפתחה בצורה יוצאת דופן. קחו לדוגמא את ה- CUPRA TCR.  תיבת ההילוכים כפולת המצמדים של מכונית המירוץ שודרגה ומאפשרת לנהג למצות את המיטב מ-350 כוחות הסוס שעומדים לרשותו. בנוסף, תיבת ההילוכים הסינקוונסיאלית, מוט היגוי חשמלי חדש, זווית היגוי מוגברת והגה משודרג עם יותר אפשרויות הזמינות לנהג בקצה ידיו, מעניקות תחושה שמדובר במכונית מהעתיד.

 

אותו הדבר אפשר להגיד על מירוצי מכוניות במשחקי מחשב. החוויה בהם הפכה לכמעט אמיתית בזכות גרפיקות תלת-מימדיות ובינה מלאכותית מתקדמת ולצידם ג'ויסטיקים שמעבירים פידבק ותחרויות מרובות משתתפים. כיום, משחקי המחשב מבטיחים להעניק חוויית משחק שמרגישה כמעט כמו הדבר האמיתי. אבל האם משחקי מירוצים אכן קרובים לנהיגת מירוצים? שאלנו את נהגי המירוץ שהצטרפו לאחרונה לרוסטר המרשים של CUPRA.

 

מי הנהגים? דניאל האגלהוף, מייסד-שותף של קבוצת המירוצים – PWR Racing. מיקל אסקונה הצעיר, אף הוא מ-PWR Racing והמנצח הטרי באליפות האחרונה של תחרות הטורינג באירופה. תום קורונל מ-Comtoyou Racing, הנהג בעל ההיסטוריה הארוכה ביותר בתחרויות הטורינג. אורלין פאניס, אף הוא מ-Comtoyou Racing, רק בן 24 אך כבר מחזיק ב-6 ניצחונות ועמד לא פחות מ-17 פעמים על הפודיום. אלו הנהגים שיתחרו עבור CUPRA בעונה 2019 של תחרות הטורינג העולמית (WTCR – World Touring Car Cup).

ה דעתכם על חוויית המירוצים שמציעים משחקי מחשב מודרנים? 

 

דניאל האגלהוף: מירוצי מכוניות במחשב הם דבר מדהים! אני וחברי לנהיגת מירוץ משחקים בהם יחד. כאשר אתה יושב ומשחק עם שאר הנהגים באותו חדר אתה ממש מקבל את התחושה של נהיגה ברכב אמיתי. אני אוהב את ההרגשה הזאת, על המסלול אך גם מאחורי הג'ויסטיק. אני מקבל את אותו פרץ אדרנלין ונכנס לאותו פוקוס. אם אני יכול להיות מרוכז ומפוקס במשחק מחשב, אני בטוח יכול לעשות את זה במכונית המירוץ.

 

מיקל אסקונה: מירוצי מכוניות במחשב הם דבר מאוד שימושי. זה מסייע לי להתכונן למסלולים בהם טרם ביקרתי. זה מאוד חשוב, במיוחד עבורי ובמיוחד השנה. יש לי שמונה מסלולים חדשים שאני צריך להכיר. אתה חייב לשחק במשחק המחשב כדי להיות מהיר יותר.

 

תום קורונל: משחקי מירוצים במחשב קרובים מאוד לחוויה שמקבלים על מסלול המירוצים. אני קורא לזה דו-מימד מול תלת-מימד. במשחקי מחשב זה דו-מימד, אז עדיין מפספסים מעט. אפשר להגיד שזה 66.6666% ביחס לחוויה האמיתית. כשאני רואה כמה רחוק נהגים צעירים מגיעים באמצעות משחקי מחשב אני מבין כמה טוב היה לו המשחקים האלו היו זמינים גם עבורי באותו הגיל.

 

אורלין פאניס: יש מספר סימולטורים שממש מדמים את החוויה האמיתית. לדוגמא, אני משתמש בהם לא מעט כדי להכיר וללמוד מסלולים חדשים. אבל תמיד יש הבדלים בין חוויה וירטואלית ובין המציאות. קשה מאוד לדמות את הדבר האמיתי באופן מושלם. מצד שני, הכרת המסלולים והיכולת לתכנן את הכיול המדוייק של הרכב הם דברים מאוד חשובים עבורנו.

איך זה מרגיש להתחרות עם CUPRA בחיים האמיתיים? 

 

דניאל האגלהוף: יש לי CUPRA אטקה כרכב פרטי בבית. זאת מכונית נפלאה. יש לי חיבור יוצא דופן עם המותג. בעבורי להתחרות עם המותג בסבב העולמי הוא דבר מדהים.

 

מיקל אסקונה: אני נוהג עבור קופרה כבר 4 שנים, אז עכשיו, אנחנו כמו משפחה, אני מכיר את כל הצוות היטב. שנה שעברה זכיתי בתחרות הטורינג האירופית עם CUPRA אז השנה אנחנו רוצים להשיג תוצאות טובות אף יותר.

 

תום קורונל: CUPRA היא מותג מתפתח שבונה לעצמו את האופי שלו ממש עכשיו – והאופי הזה ממש מתאים לי. בחרתי בקופרה בגלל הצוות. הצוות גורם לי להרגיש טוב ולכן רציתי לשתף איתם פעולה.

אורלין פאניס: אני חושב שהמכונית של CUPRA היא אחת הטובות בתחרות הטורינג. ראינו בעבר שקופרה תמיד מכוונת לניצחון, תמיד מנסה לזכות באליפות. אני באמת גאה להיות נהג של CUPRA.

מה חוויית הנהיגה שלך מה- CUPRA TCR? 

 

דניאל האגלהוף: מכונית הטורינג (TCR) של CUPRA היא מכונית לאליפות, את זה אני יכול להגיד בלב שלם כי אני מכיר אותה היטב. מכונית ה-TCR היא שילוב בין אמינות לביצועים. היא מכונית אידיאלית לתחרות הטורינג העולמית.

 

מיקל אסקונה: ה-CUPRA TCR היא מכונית נפלאה לפניות מהירות ונקודות בלימה. היא מאוד מהנה במהירות מירבית כי השליטה בה קלה כך שניתן להשיג איתה קצב מהיר מאוד לאורך המסלול ללא קושי.

 

תום קורונל: אתה יכול לנצח תחרויות עם ה-CUPRA TCR, זה מה שחשוב. אם אתה מרגיש שיש לך צ'אנס לנצח אתה הולך עם התחושה הזאת.

 

אורלין פאניס: אני נהנה ב-CUPRA TCR. היא מכונית עם ביצועים נפלאים בנוסף להיותה צפוייה ובעלת אחיזה מעולה. מאוד חשוב עבורנו לנצח תחרויות ולצבור נקודות.

רוצים לעקוב אחרי התוצאות של CUPRA בסבב תחרויות הטורינג העולמי? עקבו אחרינו בטוויטר, CUPRA_racing@ כדי להתעדכן בחדשות הכי עדכניות.